В Україні вибори переросли в щорічне явище. Ми постійно когось вибираємо. Он лиш в 2014 році пережили як президентські, так і парламентські вибори.  Для нас вибори — це важливий етап в державотворенні, для політиків – чергова можливість показати себе в усій красі. І тут постає проблема: чи є політики такими, якими ми їх хочемо бачити? Чи відповідають вони хоча б трішки нашим очікуванням?

І до ворожки ходити не треба, щоб впевнено заявити – ідеальний політик ще не народився.  Тому ми вирішили з’ясувати, якого політика хоче бачити наша молодь. Шляхом проведення опитування було визначено десять рис ідеалу.

Ознайомимо з ними всіх охочих:

  1. Приємна зовнішність: хода, усмішка, міміка, сміх, поведінка, рух рук і помахи волоссям. Приємна зовнішність — це щоденна робота над собою.
  2. Рішучість. Публіці потрібні дії, навіть якщо вони й недоцільні.
  3. Харизматичність. Ще Макс Вебер говорив, що харизматичному лідеру-політику легше залучитись підтримкою народу, ніж розумному.
  4. В українців існують стійкі стереотипи щодо статті політика. Більшість респондентів надає перевагу чоловікам, адже вважають, що політика — не жіноча справа.
  5. Принциповість, чесність. Депутат не має відступати від своєї програми. Якщо щось не вдається реалізувати, то потрібно чесно признатись своїм виборцям в недостатності ресурсів і можливостей ( або бажання? ).
  6. Релігійність. Одна країна, одна релігія, одна влада – з цим принципом багато українців ототожнюють ідеальний суспільний устрій.
  7. Володіння фаховими знаннями. На щастя або на жаль в наших університетах немає такого фаху, як «депутат». Ідеальному депутату пасувало б мати юридичну, економічну або політологічну освіту. Як показують зарубіжні та українські реалії, досить велика кількість депутатів в минулому були професійними спортсменами і за плечима в них університети фізкультури.
  8. Дипломатичність. Ця риса включає не тільки вміння вести важливі переговори, а й володіти вільно хоча б однією іноземною мовою.
  9. Сім’янин. Людина, яка має щасливу родину, зможе зробити щасливою і країну.
  10. Чоловік-господар. Віктор Янукович був типовим представником господарника. Великий будинок, свій бізнес… і як показує практика, люди готові до приходу політиків, які змогли назбирати собі значний капітал. Інше питання, яким чином він був зароблений.

Звісно, наведений перелік рис ідеального політика не позбавлений нашого авторського суб’єктивного бачення. І звісно він не є вичерпним. Інше питання, що українці готові миритись з усіма тими «проффесорами». Так чому ж ми не хочемо вимагати кращого, якщо в наших головах давно назріли претензії до оточуючого світу?

1338371170_img_1821